Марія Александрова

Марія Александрова
Позиція у команді
Генеральний менеджер
Національність
Україна
Дата народження
07-04-1974

У 19-річному віці у складі молодіжної та національної команди збірної України стала срібним призером чемпіонату світу та бронзовим призером чемпіонату Європи відповідно. Завдяки цим досягненням, вона отримала звання "Майстер спорту міжнародного класу".

У 1995 році волейболістка перейшла в луганську "Іскру". З цим містом пов'язані її наступні 19 років життя. За цей час Марія Александрова побувала на трьох чемпіонатах Європи 1995, 1997 і 2001 років, а також на Олімпійських іграх 1996 року в Атланті. В цілому за національну збірну України відіграла 11 років. Триразова чемпіонка України за кордоном провела 7 сезонів: перші два 1997/98 і 1998/99 відіграла в Бразилії, де стала чемпіонкою країни з командою «Унібан». Після цього спортсменка повернулася в "Іскру", де пробула рік.

Щоб набрати ігрову форму, яку втратила за рік в Україні, Марія Володимирівна прийняла пропозицію амбітної команди "Телеком" і два сезони 2000/01 і 2001/02 відіграла в Австрії. Незважаючи на те, що рівень чемпіонату в цій країні не був на високому рівні, колектив зміг стати срібним призером Кубка Європи (Top Team Cup), а сама волейболістка отримала нагороду кращого мідлблокера Кубка.

Далі була Німеччина і місцевий клуб "Шверін". Відігравши там рік, знову повернулася додому, після чого з новими силами поїхала підкорювати Туреччину. У команді "Турк Телеком" вона виступала на незвичній для себе позиції діагонального.

Марія Александрова завершила кар'єру гравця в 2007 році в грецькому "Олімпіакосі". У своєму останньому сезоні вона стала срібним призером місцевого чемпіонату.

У 2012 році її запросили грати за на той час дніпродзержинську команду ветеранів "Прометей", разом з якою вона стала 8-кратним чемпіоном України.

Після закінчення кар'єри Марія Володимирівна залишилася з дочкою в Луганську, але в 2014 році переїхала в Кам'янське. У нашому місті два роки пропрацювала викладачем спортивних ігор в коледжі фізичного виховання. Крім того, тренувала жіночу команду навчального закладу. Після цього її запросили в КЗСК «Прометей» заступником директора з навчально-виховної роботи.

У 2019 отримала пропозицію стати керівником професійної жіночої команди з волейболу СК "Прометей".