СК “Прометей” — “Аланта”: перша перемога “червоно-білих” у фіналі Суперліги-Дмарт

Прометей

Суперлiга-Дмарт 2023/24 (жінки)

Фінал. Перша гра. 4 квітня

СК “Прометей” — “Аланта” 3-0 (25:19, 26:24, 25:14)

Стартовий склад СК “Прометей”: Бюкмен (3), Дрпа (14), Дорсман (к) (8), Мелюшкина (7), Шаргородська (1), Міленкович (15), Нємцева (л), Васильєва (л). На заміну виходили: Хобер (9).

Стартовий склад “Аланти”: Проценко (12), Камінська (9), Федик (7), Лозінська (3), Пугач (8), Парфьонова, Бойко (л). На заміну виходили: Дзендзеловська (1), Луценко. 

Підопічні Івана Петкова перемогли представниць “Аланти” та повели у фінальній серії Суперліги-Дмарт. Таким чином, до захисту титулу чемпіонок України нашим волейболісткам лишилося дві звитяги.

Підопічні Гарія Єгіазарова на старті зустрічі помітно хвилювалися, про що свідчили і помилки на подачах. Зі свого боку “Прометей” у ті хвилини діяв у притаманному собі стилі, а саме — надійно в захисті та влучно в нападі (5:1). Наші спортсменки тривалий час тримали подібний комфортний гандикап. Звісно, такий розвиток подій не влаштовував наставника “Аланти”, який скористався тайм-аутом.

Після 30-секундної перерви результативна атака Марії Проценко та помилка Марти Дрпи скоротили відстань між клубами до двох пунктів (10:8). Це лише розлютило “червоно-білих”: вони відповіли спуртом і, здавалося б, уже закрили питання щодо переможця першої партії (19:11). Можливо, зарано вони повірили у власну звитягу, чим скористалися суперниці та повернулися у гру, проте ненадовго — 25:19.

Початок наступного сету ознаменувався рівною боротьбою (4:4). Далі успішні дії вже згаданої Марії Проценко та Марти Федик дозволили їхньому колективу повести з різницею в три бали. А вже в наступному епізоді блок-аут Ксенії Пугач змусив Івана Петкова взяти тайм-аут (5:9). Нетипові для матчів “Прометея” цифри на табло додавали куражу “Аланті” — в певний момент її перевага складала шість очок (!) (14:20).

“Червоно-білим” важко давався блок і прийом. Згодом замість Меліси Бюкмен на майданчику з'явилася Євгенія Хобер, яка значно підсилила гру своєї команди в даних елементах. До того ж догравальниця була успішною і на завершальній стадії комбінацій. Зокрема її щільні удари сприяли неймовірному камбеку “Прометея” в другій партії — 26:24.

Після прикро програного попереднього сету волейболістки “Аланти” вже психологічно не могли нав'язувати подібну боротьбу своїм візаві. Цим і пояснюється такий розгромний рахунок — 25:13.