СК “Прометей” — "ЛКС Лодзь”: друга поразка “червоно-білих” у Лізі чемпіонів 2024

Прометей

Ліга чемпіонів 2023/24 (жінки)

Група Е. 2-й тур. 15 листопада

Міовені. Румунія 

СК “Прометей — “ЛКС Лодзь” 0-3 (20:25, 17:25, 23:25)

Свій другий матч на груповій стадії Ліги чемпіонів 2024 підопічні Івана Петкова проводили проти чинних чемпіонок Польщі — гравчинь “ЛКС Лодзь”. Обидві команди втратили очки на старті змагань, тому відступати їм вже було нікуди.

Колективи відразу ж обмінялися результативними діями. Далі ініціатива ненадовго перейшла на бік суперниць, які в ті хвилини успішно діяли на блоці (2:5). Проте наші дівчата не розгубилися, і скоро постріли Світлани Дорсман і Меліси Бюкмен вирівняли паритет (6:6).  

Волейболісткам “Прометея” помітно не вистачало потужності в атаці. Цим сповна користувалися нападниці “ЛКС”, зокрема Валентина Діуф (8:11). “Червоно-білим” потрібно було рятувати партію, тому Іван Петков взяв перерву. Вона спрацювала, бо його підопічні наблизилися до польок упритул (18:19).

Уже в наступному розіграші після відчайдушних дій українок у захисті та чудового завершення Марти Дрпи рахунок став рівним. Як це завжди буває, долю партії вирішили мікроепізоди. Наприклад, Юліта Пясецька скористалася одночасним перебуванням на майданчику Кристини Нємцевої і Катерини Васильєвої та подала в “зону конфлікту”. Ці та інші моменти призвели до тріумфу колективу Алессандро Кьяппіні — 20:25.

Важко було “Прометею” в другому відрізку зустрічі. Польки впевнено комбінували та неймовірним чином чіплялися за кожен м'яч. Один із таких затяжних розіграшів подарував глядачам чимало приємних емоцій, але він, на жаль, завершився саме на користь опоненток  (4:11). Упродовж усієї партії українки перебували в ролі тих, хто наздоганяє. Тренерський штаб намагався перевернути хід гри замінами. Проте поява Вікторії Даньчак і Євгенії Хобер ситуацію не змінили — 17:25.

На старті третього сету Каміла Вітковська вибила “червоно-білих” з прийому, водночас догравання залишалося за польським клубом (2:6). Далі представниці останнього на мить втратили концентрацію. Зі свого боку гравчині “Прометея” додали на блоці — двічі поспіль цим елементом їм вдалося відновити паритет (11:11). 

Нарешті наші спортсменки відчули ритм гри, що підтвердила і результативна атака Євгенії Хобер. Завдяки догравальниці вони вперше повели з перевагою у два очки — 15:13. Заключні хвилини вийшли дуже нервовими, бо команди мали абсолютно рівні шанси на перемогу (23:23). Зрештою останнє слово лишилося за “ЛКС Лодзь” — 23:25.     

Стартовий склад СК “Прометей”: Харченко (1), Дорсман (к) (11), Бюкмен (5), Міленкович (9), Дрпа (5), Шаргородська (3), Нємцева (л), Васильєва (л). На заміну виходили: Мелюшкина (6), Даньчак (1) Хобер (9).