СК “Прометей” починає рік з поразки від “Простейова”

Прометей

Чемпіонат Чехії (жіноча Екстраліга)

Простейов, Чехія. 5 січня

“Простейов” — СК “Прометей” 3-2 (19:25, 25:15, 23:25, 25:23, 15:8)

У матчі Екстраліги з “Простейовом” волейболістки “Прометея” своїми бажанням та наполегливістю подарували вболівальникам безліч позитивних емоцій. Однак, на превеликий жаль, здобути першу в 2023-році перемогу сьогодні вони не змогли.

Гравчині “Простейова” на правах господарок майданчика повели в рахунку — 4:2. Однак наші спортсменки не хотіли далеко відпускати опоненток. І скоро після результативних дій Мірти Грбач та Олександри Міленко “червоно-білі” вирвалися вперед — 7:8.

“Гойдалки” продовжилися — 12:11, 12:13. За такої гри будь-який ривок одного з суперників міг стати вирішальним у партії. Саме тому, коли українки лідирували вже з різницею у два м'ячі (12:14), наставник чеського клубу взяв тайм-аут. Відразу після перерви Євгенія Хобер подала ейс, чим зруйнувала плани візаві на камбек. Кінцівка ознаменувалася цікавими та затяжними розіграшами, натомість “Прометей” довів сет до звитяги — 19:25.

Другий відрізок розпочався зі спурту чешок — 7:1. У ті хвилини наші дівчата багато помилялися на завершальній стадії атак. Подібна проблема переслідувала їх до екватора партії. Потім Міленко двома “цвяхами” дала зрозуміти, що приціл уже в повному порядку. Втім, нікуди не зникли складнощі з брейковими очками — 18:12. Тому переломити хід протистояння підопічним Івана Петкова було надзвичайно складно — 25:15.

На початку наступної партії мінімальною ініціативою знову-таки володіли господарки — 7:4. Своєчасно своє слово сказала Світлана Дорсман: блокуюча заробила бал атакою першим темпом та гостро подала, що в підсумку призвело до скорочення розриву між командами — 7:6.

Зрештою “червоно-білі” вирівняли цифри на табло, а зусиллями Вікторії Даньчак — взагалі залишили опоненток позаду — 9:10. У дебютному сеті “Простейову” було психологічно важко перебувати в ролі того, хто наздоганяє. І здавалося, що у третьому сценарій повториться, бо в певний момент перевага українок сягала шести пунктів — 9:15. Проте чешки якимось дивом повернулися у гру — 20:19. Тут у наших дівчат уже спрацювали наполегливість, характер та віра у власні сили — 23:25.

Уся боротьба перенеслася в четверту партію. Колективи почергово обмінювалися балами, а достроково визначити тріумфатора було практично неможливо — 11:11, 15:15. У певний момент чемпіонки Чехії зуміли відірватися на три очки — 21:18. “Прометей” не опустив руки і продовжував змагатися. Але, на жаль, фортуна перебувала на протилежному від нього боці — 25:23. Там вона лишилася і на тай-брейк — 15:8.

Склад СК "Прометей": Дар’я Великоконь (1), Катерина Гусейнова, Олександра Міленко (23), Євгенія Хобер (19), Анна Артишук, Мірта Грбач (9), Світлана Дорсман (к) (14), Вікторія Даньчак (10), Анастасія Маєвська, Кристина Нємцева (л), Анастасія Карасьова (л).