Фінал. Четверта гра

Чернівці. Арена “ПВЛУ”. 23 квітня 2023 року

ВК “Прометея” – “Епіцентр-Подоляни” – 3:2 (25:12, 13:25, 22:25, 25:22, 20:18)

Рахунок у серії: 3-1.

23 квітня у Чернівцях на арені “ПВЛУ” відбувся вже четвертий за рахунком матч фінальної серії чемпіонату України серед чоловічих команд Суперліги-Будінвест сезону 2022-2023.

Нагадаємо, що першу гру виграв чинний чемпіон країни (3:1), а у другому та третьому матчах вже “Прометей” святкував перемогу (3:2 та 3:2). За регламентом поточного сезону фінальні матчі проводяться з п’яти ігор до 3-х перемог однієї з команд.

У четвертому матчі “Прометей” стартував дуже потужно (3:0 – 6:2 – 16:7). Подвійна перевага стала результатом низки ейсів (5), блоків (4), атак та в цілому командної роботи підопічних Андрія Левченка – 25:12.

Наступний сет був схожим на попередній з однією відмінністю: лідерами були представники “Епіцентр-Подоляни”. Вони розігралися у попередній партії, відчули темп гри та почали диктувати свій (11:6 – 21:10). Навіть кінцевий рахунок був майже аналогічний, тільки тепер на користь “бізонів” – 25:13.

Кураж команди з Городку продовжився і в третьому сеті. Спочатку йшла рівна боротьба (3:3 – 6:6). Але подоляни були неспинні в атаці та демонстрували сильну подачу, яка завершувалася в більшості випадків ейсами (всього 4). (15:11 – 20:15). Натомість, дніпряни, здавалося, залишили всі сили у стартовій партії: вони зробили багато помилок на подачі (всього 8) та не реалізували ряд атакуючих ударів. Хоча у кінцівці завдяки подачі діагонального Дмитра Шаповала “прометеївці” трохи наблизилися до суперника (19:22). Втім, знову ряд помилок та атака Євгенія Кісілюка призвели до перемоги подолян – 25:22 та 2-1 на користь підопічних Маріуша Сордиля.

У четвертому сеті глядачі побачили напружену та рівну боротьбу (12:12 – 20:20). Концентрацію у кінцівці краще вдалося витримали гравцям дніпровського клубу – 25:22 та 2-2 за партіями.

І знову тай-брейк! Третій у цій фінальній серії. На відміну від попереднього матчу, спочатку він був досить рівним (5:5). Феєрили в атаці Дмитро Шаповал зі сторони “Прометея”, а з боку “Епіцентру” хорошу результативність демонстрував Євгеній Кісілюк. Саме Шаповал своїми неймовірними атаками зробив відрив (7:5), а потім Кісілюк зрівняв рахунок надпотужним ейсом (7:7). Далі Денис Велецький реалізував атаку першим темпом і при зміні сторін “червоно-білі” лідирували (8:7). Далі знову рівний рахунок (8:8 – 11:11). А потім ми побачили два ейси від болгарського легіонера “бізонів” Ніколая Пенчева (14:11). І згодом серію блоків від дніпрян (14:14). І безкомпромісну чоловічу боротьбу яку на свою користь завершив ВК “Прометей” – 20:18 та 3-2.

ВК “Прометей” втретє поспіль переміг “Епіцентр-Подоляни” у фінальній серії та вперше став чемпіоном України!

Найрезультативнішими гравцями матчу стали діагональні обох команд Дмитро Шаповал та Іван Рейч. Вони набрали по 23 очки.