ВК “Прометей” поступився “Олімпіакосу” та втратив усі шанси вийти до основної сітки Ліги чемпіонів 2024

Прометей

ІІ-й етап кваліфікації Ліги чемпіонів 2024 (чоловіки)

Група 6. 2-й тур. 11 листопада

Галац. Румунія 

ВК “Прометей” — “Олімпіакос” 1-3 (22:25, 25:21, 14:25, 21:25)

Стартовий склад ВК “Прометей”: Шаповал (18), Станкович (5), Єрещенко (18), Гладенко (6), Терьоменко (5), Щитков (к) (2), Бойко (л), Брова (л). На заміну виходили: Янчук, Вієцький, Кривобок (4), Велецький. 

У матчі 2-го туру кваліфікації Ліги чемпіонів 2024 між “Прометеєм” та “Олімпіакосом” фаворитами вважалися греки. Зрештою останні підтвердити свій статус, завдавши “червоно-білим” другої поспіль поразки. Ця невдача стала фатальною для наших хлопців, бо вони втратили всі шанси пробитися до основної сітки змагань.    

Чудовий початок видали підопічні Андрія Левченка (2:0). Однак розвинути свій локальний успіх їм не вдалося. “Олімпіакос” доволі швидко перехопив ініціативу, і скоро атаки “пайпом” Сальвадора Ідальго та Рафаіла Кументакіса допомогли йому збільшити відрив до трьох пунктів (8:11). 

Втім, не все так просто. Михайло Станкович щільною подачею вибив візаві з прийому та зрештою повернув лідерство “Прометею”, заробивши ейс при цьому (15:13). Насправді в ті хвилини було важко спрогнозувати переможця стартової партії, бо представники Греції вкотре відновили паритет (19:19). Заключні розіграші, на жаль, також краще далися нашим суперникам — 22:25. 

У другому сеті команди тривалий час не відпускали одна одну більше, ніж на два-три очки. Водночас свої умови на майданчику диктували саме українці (13:10). Далі подвійний блок Дмитра Шаповала та Дмитра Терьоменка змусив Данієля Кастеллані скористатися тайм-аутом.

Ближче до завершення відрізка гандикап “червоно-білих” почав танути на очах (19:17). Тому 30-секундну перерву вже прогнозовано взяв Андрій Левченко. Під час паузи наші хлопці трохи заспокоїлися, потім вийшли на майданчик і досить якісно та впевнено зробили свою роботу — 25:21.

Гравці “Прометея” краще розпочали і третю партію (4:1). Одним із творців цього успіху став Дмитро Шаповал, який піймав кураж на подачі. Чемпіони Греції відповіли феноменальним спуртом і кардинально перевернули хід протистояння (6:11). В “Олімпіакоса” почало виходити все і навіть більше — як в атаці, так і захисті. Вибратися з цієї психологічної ями нам не вдалося — 14:25.

У наступному сеті “червоно-білим” треба було робити надзусилля для того, щоб спромогтися на камбек. Адже не клеївся прийом, чим сповна користалися опоненти (1:7). Протягом партії нашим спортсменам вдалося вирівняти гру та стабілізувати ситуацію на паркеті. Проте цього виявилося замало для звитяги — 21:25.