«Девелопрес» - «Прометей»: фатальна поразка «червоно-білих»

Матч Ліги чемпіонів ЄКВ проти «Девелопреса» став вирішальним для «Прометея». Щоб зберегти шанси на вихід із групи, «червоно-білим» необхідна була лише перемога. Зі свого боку польки були не проти зміцнити своє лідерство в квартеті «А» четвертою звитягою поспіль. У підсумку саме останні досягли бажаного результату.

Затяжний стартовий розіграш задав темп поєдинку. До слова, виграли його підопічні Стефана Антіги. Скоро вони збільшили свою перевагу, «зачохливши» постріл Адори Анае – 3:1. Нашим волейболісткам спочатку було важко будувати потужні атаки, які неодноразово завершувалися звичайними скиданнями. Опонентки використовували це у власних інтересах – 5:3.

Не пішов в українок прийом на подачі Оноріо Маркес: в одному з епізодів м’яч перелетів на бік її колективу – догравання також лишилося за «Девелопресом» - 7:4. «Прометей» не хотів відпускати того у відрив. Хейді Казанова рахунок зрівняла – 7:7. Втім, після цього господарки організували спурт (5:0) – це 13:7. Він і вирішив долю першого сету. Іван Петков намагався врятувати його тайм-аутами й замінами. Такі пертурбації пішли команді на користь, і вона змогла скоротити своє відставання – 21:18. Однак помилки, зокрема, на подачах не дозволили нам розраховувати на більше – 25:22.

«Червоно-білі» вперше вийшли вперед у цій зустрічі в наступній партії завдяки блоку Богдани Анісової – 1:2. Закріпила успіх подібним елементом Діана Мелюшкина. Спортсменка у ці хвилини взяла на себе функції лідерки, що і підтвердила атакою першим темпом – 2:4. Згодом капітан помилилася при виконані кат-шоту, а з ударом Казанови з-за лінії нападу впоралися суперниці – 6:5.

На екваторі даного відрізка українки пристосувалися до блоку польок та вправно почали використовувати свій – 13:16. Далі виник спірний епізод: спочатку бал зарахували підопічним Петкова, проте після відеоповтору віддали його господаркам, побачивши торкання сітки. Ми були незгодні з рішенням арбітрів, бо за такої напруженої гри важливе кожне очко. Тож замість 14:18 на табло загорілися цифри 15:17. Цей момент негативно вплинув на «Прометей», який після того програв ще чотири розіграші поспіль – 19:17.

Болгарський наставник привів своїх гравців до тями під час 30-секундої перерви, і ті з новими силами повернули собі лідерство – 19:21. Напруження зростало, а «гойдалки» продовжувалися – 23:23. На жаль, наші дівчата не встигли на підстрахування і Маркес заробила сетбол, який відразу ж сама й реалізувала – 25:23.

У заключному сеті вітчизняний клуб набрав лише 17 пунктів. Хоча візаві тривалий час йшли нога в ногу – 8:7, 15:13. Потім у гостей у буквальному сенсі почало все валитися з рук, тому кінцівка поєдинку вже проходила в спокійному руслі та без інтриги.

Отже, «червоно-білі» програють та втрачають шанси на вихід із групи. Відзначимо, що в паралельному матчі квартету «А» німецький «Дрезднер» виявився сильнішим за російський «Локомотив» - 3-1.