СК “Прометей” вдруге поступився “Веро Воллей” у Лізі чемпіонів

Ліга чемпіонів ЄКВ 2022/23

Груповий етап. 5-й тур

Кутна Гора (Klimeška). Чехія. 31 січня

СК “Прометей” — “Веро Воллей” 1-3 (19:25, 18:25, 26:24, 14:25)

Італійський “Веро Воллей” вдруге обіграв “Прометей” у поточному розіграші Ліги чемпіонів. Як і в попередньому матчі, “червоно-білі” змогли створити суперницям проблеми та навіть виграти партію.

“Веро Воллей” досить упевнено розпочав даний поєдинок — 2:6. Зі свого боку господарки шукали слабкі місця візаві. Зокрема Дар'я Великоконь обирала різноманітні варіанти для продовження атак. Проте їхнє завершення залишало бажати кращого — 7:12.

Дебютна 30-секундна перерва від Івана Петкова ефекту не мала. Однак вже після другої — його підопічні заграли першим номером, додавши в усіх елементах. Скоро результативний блок українок змусив Марко Гаспарі взяти тайм-аут — 19:22. На жаль, після того гості здійснили спурт та завершили сет на власну користь — 19:25.

Друга партія також проходила під диктування наших опоненток, які набирали оберти з кожним новим розіграшем — 1:6. Вони повністю пристосувалися до дій “червоно-білих”. Крім усього іншого, ще й фортуна була на боці “Веро Воллей”: наприклад, в одному з епізодів м'яч зачепив сітку та зрадницьки приземлився на боці “Прометея” — 7:17. До кінця відрізку колективу Петкова вдалося лише скоротити відставання — 18:25.

У наступному сеті грізні нападниці італійського клубу ритму не втрачали — 1:4. Втім, варто віддати належне нашим спортсменкам, бо капітулювати вони аж ніяк не збиралися. Спочатку влучним пострілом візаві засмутила Євгенія Хобер, а слідом Мірта Грбач результативно пробила по перехідному — 5:6. А вже на екваторі партії господарки вирвалися вперед — 14:13.

Колектив Гаспарі тривалий час змушений був перебувати у ролі тих, хто наздоганяє. Аж поки Магдалена Стисяк блок-аутом рахунок не зрівняла — 18:18. Під кінець зустрічі напруга зросла. “Червоно-білі” змогли відіграти матчбол, а після ейсу Вікторії Даньчак — у відповідь заробили сетбол. Зрештою довготривалий розіграш став останнім у цьому сеті, проте не в матчі — 26:24.

Попередній тріумф додав упевненості українкам, але й їхні опонентки заграли відповідальніше. Бо добре розуміли, що “Прометей” здатний на камбек. Більша половина партії проходила у рівній боротьбі, а далі гості повністю перехопили ініціативу і трансформували її в загальну перемогу — 15:25.

Інший матч групи В між командами “Альба Блаж” та “Ле-Канне” відбудеться 1 лютого.

Склад СК "Прометей": Дар’я Великоконь, Катерина Гусейнова, Кіма Жаркова, Олександра Міленко, Євгенія Хобер, Анна Артишук, Мірта Грбач, Світлана Дорсман (к), Вікторія Даньчак, Анастасія Маєвська, Кристина Нємцева (л), Анастасія Карасьова (л).